• ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Τετάρτη 31 Οκτωβρίου 2012

Κύπελλο Ελλάδας: Προκρίθηκαν Πανσερραϊκός, Νίκη Βόλου

Ο Πανσερραϊκός (2-1 το Κορδελιό) και η Νίκη Βόλου (1-0 στα Γιαννιτσά την Αναγέννηση που διαμαρτύρεται δικαιολογημένα για γκολ που δεν μέτρησε στο 95') προκρίθηκαν στην 3η φάση του θεσμού και αντιμετωπίζουν ΠΑΣ Γιάννινα και Πανθρακικό αντίστοιχα.

Στα Γιαννιτσά η Νίκη πέτυχε γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα με τον Τάντιτς στο 68ο λεπτό αλλά στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων η Αναγέννηση πέτυχε γκολ που απέκρουσε μέσα από τη γραμμή ο αμυντικός των Θεσσαλών, αλλά ο διαιτητής καθ' υπόδειξιν του βοηθού του δεν το μέτρησε.

Στις Σέρρες, ο Πανσερραϊκός βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 1ο λεπτό του αγώνα με γκολ του Αχαλινόπουλου, αλλά στο 52' ο Τοντόροφ ισοφάρισε και στο 88' ο Γκουγκουλιάς πέτυχε το γκολ της πρόκρισης για την ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου. Ο Οδυσσέας Κορδελιού αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 32ο λεπτό λόγω αποβολής του Λαζαρίδη.